IM01ST4R7K
Description
FIXED IND 4.7UH 150MA 2.1 OHM TH
DataSheet
IM01ST4R7K PDF
Material - Core:Iron
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):150 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.1Ohm Max
Q @ Freq:55 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:88MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)