IM04RU131J
Description
FIXED IND 130UH 121MA 5.45 OHM
DataSheet
IM04RU131J PDF
Type:Molded
Material - Core:Iron
Inductance:130 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):121 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):5.45Ohm Max
Q @ Freq:65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:8.5MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)