IM04RU681J
Description
FIXED IND 680UH 81MA 27.2 OHM TH
DataSheet
IM04RU681J PDF
Type:Molded
Material - Core:Iron
Inductance:680 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):81 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):27.2Ohm Max
Q @ Freq:55 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:3.1MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)