IR04BH330K
Description
FIXED IND 33UH 165MA 3 OHM TH
DataSheet
IR04BH330K PDF
Material - Core:Iron
Inductance:33 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):165 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3Ohm Max
Q @ Freq:65 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:19MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.385" L (4.57mm x 9.78mm)