105R-822HS
Description
FIXED IND 8.2UH 135MA 5 OHM SMD
DataSheet
105R-822HS PDF
Type Description
Series:105R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Iron
Inductance:8.2 µH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):135 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):5Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:40MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.91mm)