IM04ST620J
Description
FIXED IND 62UH 160MA 3.15 OHM TH
DataSheet
IM04ST620J PDF
Type:Molded
Material - Core:Iron
Inductance:62 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):160 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.15Ohm Max
Q @ Freq:55 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:11.5MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)