IM02RU471K
Description
FIXED IND 470UH 36MA 42 OHM TH
DataSheet
IM02RU471K PDF
Type:Molded
Material - Core:Ferrite
Inductance:470 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):36 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):42Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:6MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)