LHLC08NB822J
Description
FIXED IND 8.2MH 130MA 20 OHM TH
DataSheet
LHLC08NB822J PDF
Type Description
Series:LH, LC Type
Package:Bulk
Material - Core:Ferrite
Inductance:8.2 mH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):130 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):20Ohm Max
Q @ Freq:65 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant:600kHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:252 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)