MLG0603Q75NJT
Description
FIXED IND 75NH 60MA 3.8 OHM SMD
DataSheet
MLG0603Q75NJT PDF
Type Description
Series:MLG
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Multilayer
Material - Core:Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:75 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):60 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.8Ohm Max
Q @ Freq:6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:1.05GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)