N08DPA331K
Description
FIXED IND 330UH 590MA 1.1 OHM
DataSheet
N08DPA331K PDF
Material - Core:-
Inductance:330 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):590 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.1Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:3.2MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.417" L x 0.354" W (10.60mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)