1210HS-332EMFS
Description
FIXED IND 3.3UH 300MA 1 OHM SMD
DataSheet
1210HS-332EMFS PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):300 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1Ohm
Q @ Freq:30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:120MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)