S0603-47NG3S
Description
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM
DataSheet
S0603-47NG3S PDF
Material - Core:Alumina
Inductance:47 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):600 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):310mOhm Max
Q @ Freq:35 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant:2GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:200 MHz
Size / Dimension:0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max):0.040" (1.02mm)