IM02SH821K
Description
FIXED IND 820UH 29MA 65 OHM TH
DataSheet
IM02SH821K PDF
Type:Molded
Material - Core:Ferrite
Inductance:820 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):29 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):65Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:3.8MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)