B82144A2145A500
Description
FIXED IND 1.45MH 140MA 6 OHM TH
DataSheet
B82144A2145A500 PDF
Type Description
Series:LBC
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.45 mH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):140 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):6Ohm Max
Q @ Freq:25 @ 16kHz
Frequency - Self Resonant:1MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" Dia x 0.472" L (5.20mm x 12.00mm)