IM06SS331J
Description
FIXED IND 330UH 105MA 9.1 OHM TH
DataSheet
IM06SS331J PDF
Material - Core:Iron
Inductance:330 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):105 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):9.1Ohm Max
Q @ Freq:65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:5MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)