
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BC |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.7 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 940 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 260mOhm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 125MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of B78108S1272K9 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.2UH 4.2A 26.4 MOHM
FIXED IND 10NH 3% 260MA 550MOHM
FIXED IND 5.6UH 340MA 720 MOHM
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC 5X20MM
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM
DC DC CONVERTER 18V 18V 1W
FIXED IND 2.7UH 940MA 260 MOHM