
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 84 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 13MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM02ER101J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390NH 700MA 90 MOHM TH
FIXED IND 0.7NH 0.1NH 690MA 140M
FIXED INDUCTOR 4.7NH 0201
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ HCSL
MOSFET N-CH 75V 7.8A PWRDI3333-8
MODULE ASSY
FIXED IND 100UH 84MA 8 OHM TH