CEI122BNP-6R4MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 6.4UH 4.2A 26.4 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CEI122BNP-6R4MC PDF
Type Description
Series:CEI122
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:6.4 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.2 A
Current - Saturation (Isat):4.3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):26.4mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)