
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IRF |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 390 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 133 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.170" Dia x 0.385" L (4.32mm x 9.78mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IRF03ST391K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 1.3A 120 MOHM SMD
FIXED IND 22MH 57MA 82 OHM TH
FIXED IND 68UH 2.4A 70 MOHM TH
OSC XO 1.09GHZ 1.8V CML
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5MM
CONN RCPT FMALE 23P GOLD SLD CUP
FIXED IND 390UH 133MA 7 OHM TH