
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LH, L Type |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4.4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.551" Dia (14.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.669" (17.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LHL13TB680KS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12UH 370MA 1.05 OHM TH
FIXED INDUCTOR 4.7UH SMD
FIXED IND 4.7UH 10A 14.27 MOHM
DC DC CONVERTER 5.2V 75W
TERM BLK 10POS SIDE ENT 10MM PCB
PLUG ASSY
FIXED IND 68UH 2.4A 70 MOHM TH