
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LE, M Type |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 2.7 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 195 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 55MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LEM2520T2R7J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR
FIXED INDUCTOR 39NH 200MA SMD
FIXED IND 4.8UH 7A 16.3 MOHM SMD
RES 17.8K OHM 1% 1/4W AXIAL
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412
FIXED IND 2.7UH 195MA 1.7 OHM