
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LA, L Type |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 290 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.62Ohm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.3MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LAL04NA820K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 8.2A 11.4 MOHM
FIXED IND 220UH 530MA 730 MOHM
FIXED IND 1.5UH 535MA 220 MOHM
RES SMD 39 OHM 5% 2.4W 1206
CAP CER 120PF 1.5KV C0G/NP0 1825
MOSFET N-CH 30V 11A/41A 8DFN
FIXED IND 82UH 290MA 1.62 OHM TH