B78108T3181K
Manufacturer
TDK EPCOS
VIGOR # :
Description
FIXED IND 180NH 1A 170 MOHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
B78108T3181K PDF
Type Description
Series:MCC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ceramic
Inductance:180 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):170mOhm Max
Q @ Freq:35 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:460MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25.2 MHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)