IM06RFCSEB220K40
Description
FIXED IND 22UH 430MA 1.8 OHM TH
DataSheet
IM06RFCSEB220K40 PDF
Type Description
Series:IM-6-RFCS-40
Material - Core:Iron
Inductance:22 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):430 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.8Ohm Max
Q @ Freq:75 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:32MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.447" L (4.83mm x 11.35mm)