ELJ-NJ3N3EF2
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3NH 850MA 60 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
ELJ-NJ3N3EF2 PDF
Type Description
Series:NJ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:3.3 nH
Tolerance:±0.5nH
Current Rating (Amps):850 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):60mOhm Max
Q @ Freq:26 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:6GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)