PM74S-680N
Description
FIXED IND 68UH 680MA 330MOHM SMD
DataSheet
PM74S-680N PDF
Type Description
Series:PM74S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:68 µH
Tolerance:-15%, +25%
Current Rating (Amps):680 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):330mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:10MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-30°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.193" (4.90mm)