
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IR |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 220 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.81 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 55mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 450MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.385" L (4.57mm x 9.78mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IR04SHR22K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 1.8NH 0201
FIXED IND 15UH 310MA 1.2 OHM TH
FIXED IND 6.8UH 395MA 500 MOHM
XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.438"
LED 3030
FIXED IND 220NH 1.81A 55 MOHM TH