IR02EV101K
Description
FIXED IND 100UH 84MA 8 OHM TH
DataSheet
IR02EV101K PDF
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:100 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):84 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):8Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:13MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm)