IM04ST3R3J
Description
FIXED IND 3.3UH 300MA 2 OHM TH
DataSheet
IM04ST3R3J PDF
Type:Molded
Material - Core:Phenolic
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):300 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2Ohm Max
Q @ Freq:33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:110MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)