
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | N |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 47mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 32MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.417" L x 0.354" W (10.60mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of N08DPB4R7M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8UH 720MA 650 MOHM
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 820NH 900MA 220MOHM TH
RES 61.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
CAP CER MLCC
LED XLAMP WARM WHITE 3113K 4SMD
FIXED IND 4.7UH 2.7A 47 MOHM SMD