PC9FJ820K
Description
FIXED IND 82UH 300MA 2.42 OHM TH
DataSheet
PC9FJ820K PDF
Material - Core:-
Inductance:82 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):300 mA
Current - Saturation (Isat):320mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.42Ohm Max
Q @ Freq:105 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:11.7MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.265" Dia (6.73mm)
Height - Seated (Max):0.270" (6.86mm)