
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 230 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 75MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM02ST4R7H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 61MA 15 OHM TH
FIXED IND 56UH 1A 228 MOHM SMD
POWER INDUCTOR MAGN SHIELD
CAP CER 27PF 440VAC SL RADIAL
FIXED IND 560UH 230MA 3.62 OHM
RECP ASSY RFI
FIXED IND 4.7UH 230MA 1.2 OHM TH