
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MLG |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 33 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 6 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.7GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MLG0603Q33NJT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 2.3NH 0402
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 68UH 1A 230 MOHM TH
CRYSTAL 12.0000MHZ 13PF SMD
DC DC CONVERTER 5.5V 75W
RECP ASSY
FIXED IND 33NH 100MA 1.7 OHM SMD