LAL02NA2R2K
Description
FIXED IND 2.2UH 230MA 1.2 OHM TH
DataSheet
LAL02NA2R2K PDF
Type Description
Series:LA, L Type
Package:Bulk
Material - Core:-
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):230 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.2Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:45MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.134" L (2.30mm x 3.40mm)