CMD5D11NP-470MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 47UH 300MA 1.38 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CMD5D11NP-470MC PDF
Type Description
Series:CMD5D11
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:47 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):300 mA
Current - Saturation (Isat):260mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.38Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)