
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 15E-L |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 390 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 190mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder, 3 Leads |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.906" (23.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELC-15E391L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM
FIXED IND 2.2UH 7.61A 8.7 MOHM
FIXED IND 450NH 22A 1.75 MOHM
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVDS
SENSOR ROTARY 360DEG SMD
FIXED IND 390UH 1.5A 190 MOHM TH
REMOTE CONTROL WFE 2S