B82412A3151J
Description
FIXED IND 150NH 370MA 360 MOHM
DataSheet
B82412A3151J PDF
Type:Wirewound
Material - Core:Ceramic
Inductance:150 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):370 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):360mOhm Max
Q @ Freq:45 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:820MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)