
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM20S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 85 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 12Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 796 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.087" (2.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PM20S-101K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 8.2UH SMD
FIXED IND 56UH 610MA 426.3 MOHM
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM
SFERNICE FIXED RESISTORS
HEATSINK 54X54X10MM XCUT
FIXED IND 82UH 64MA 12 OHM SMD
FIXED IND 100UH 85MA 12 OHM SMD