
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM20 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 350 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 900mOhm Max |
| Q @ Freq: | 28 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 80MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.087" (2.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PM20-1R8K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM
FIXED IND 150NH 3A 32 MOHM TH
CAP CER 100PF 100V Y5P RADIAL
XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVDS SMD
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB
FIXED IND 1.8UH 350MA 900MOHM SM