
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PF0382NL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.8A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 90mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.445" (11.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PF0382.473NLT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 420MA 1.8 OHM TH
FIXED IND 560UH 35MA 46 OHM TH
FIXED IND 33NH 1A 110 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 28V 150W
TERM BLK 4P SIDE ENT 5.08MM PCB
FIXED IND 47UH 2.7A 90 MOHM SMD