
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 2.7 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 355 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 550mOhm Max |
| Q @ Freq: | 37 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 100MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM02EV2R7H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 600MA 696.2 MOHM
FIXED IND 1UH 270MA 800 MOHM TH
FIXED IND 4.7UH 380MA 550 MOHM
CAP CER 1210 20PF 100V ULTRA STA
RES 77.7K OHM 0.5% 1/16W 0402
RECP ASSY
FIXED IND 2.7UH 355MA 550 MOHM