
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | THIN-PAC™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 600 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 300mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 696.2mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.370" L x 0.260" W (9.40mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.087" (2.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TP2-470-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 270MA 800 MOHM TH
FIXED IND 4.7UH 380MA 550 MOHM
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 6SON
IC REG CTRLR PUSH-PULL 10MSOP
FIXED IND 47UH 600MA 696.2 MOHM
IGBT MOD 4500V 150A 1440W