
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0402 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 3.3 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 800 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 80mOhm Max |
| Q @ Freq: | 18 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0402-3N3H2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 2.3A 62 MOHM TH
FIXED IND 6.8MH 210MA 7.8 OHM TH
FIXED IND 75UH 1A SMD
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
CAP ALUM 470UF 20% 400V SCREW
CONTACT SOCKET 16-18AWG CRIMP
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM