B82141B1334J
Description
FIXED IND 330UH 105MA 9.1 OHM TH
DataSheet
B82141B1334J PDF
Type Description
Series:SBC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:330 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):105 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):9.1Ohm Max
Q @ Freq:60 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:3MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical Cylinder
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" Dia (3.00mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)