B82412A1222K
Description
FIXED IND 2.2UH 270MA 650 MOHM
DataSheet
B82412A1222K PDF
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):270 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):650mOhm Max
Q @ Freq:30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:200MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)