CLQ61NP-120NC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 12UH 580MA 320 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CLQ61NP-120NC PDF
Type Description
Series:CLQ61
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:12 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):580 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):320mOhm Max