LHLC08TB123J
Description
FIXED IND 12MH 84MA 36 OHM TH
DataSheet
LHLC08TB123J PDF
Type Description
Series:LH, LC Type
Package:Tape & Box (TB)
Material - Core:Ferrite
Inductance:12 mH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):84 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):36Ohm Max
Q @ Freq:60 @ 79.6kHz
Frequency - Self Resonant:440kHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)