B82143A1102K
Description
FIXED IND 1UH 2A 80 MOHM TH
DataSheet
B82143A1102K PDF
Type Description
Series:HBC
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:1 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):2 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):80mOhm Max
Q @ Freq:50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:195MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)