LHLC10TB104J
Description
FIXED IND 100MH 38MA 240 OHM TH
DataSheet
LHLC10TB104J PDF
Type Description
Series:LH, LC Type
Package:Tape & Box (TB)
Material - Core:Ferrite
Inductance:100 mH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):38 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):240Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 25.2kHz
Frequency - Self Resonant:85kHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)