IM02ER220K
Description
FIXED IND 22UH 140MA 3.3 OHM TH
DataSheet
IM02ER220K PDF
Material - Core:Iron
Inductance:22 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):140 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.3Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:25MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)